SIKCA SORULAN SORULAR

 

Araç Folyo Kaplama Uygulaması Boyaya Zarar Verir mi ?

Uygulamalarımızda kullanılan araç kaplama malzemesi ISO TSE CE gibi standart testlerden başarıyla geçmiş olup boyaya herhangi bir zarar vermediği kanıtlanmıştır. Teknik anlamda oksijenle ilişkisi kesilen hiçbir madde çürüme ve oksitlenme yapmaz. Üzeri araç kaplama malzemesi ile kaplanmış bir boya yüzeyi oksijen bağlantısı kesilmiş olduğu için her hangi bir şekilde zarar görmez. Artı olarak güneş, yağmur, çamur, kar ve benzeri etkenlere mağruz kalmayacağı için de ayrıca boyanızı korumuş olursunuz.

Renk Değişikliğinin Kanuni Hale Getirilmesi Nasıl Yapılır ?

Araç kaplama ile rengi değişen araçların renk değişikliği prosedürü şu şekilde yapılmaktadır; EK1 belgesi ile muayene istasyonunda aracınızın renginin folyo ile kaplanarak değiştiğini tespit ettirip bu tescil belgesiyle yapacağınız başvuru sonucu ruhsatınızın 2 sayfası emniyet tarafından değiştirilir ve işlem kanuni hale gelmiş olur.

Uygulama Kaç Gün Sürmektedir ?

Yapılan uygulama araç tipine göre değişiklik göstermekle birlikte 1 iş günü sürmekte, şehir dışından gelen müşterilerimiz gelmeden önce aldıkları randevuya göre aynı gün içerisinde araçlarını teslim alabilmektedir.

Uygulama Nasıl Yapılıyor ?

Araç kaplama uygulaması aracın kapı kolları, far ve stop grubunun deneyimli personelimiz tarafından sökülmesi ile başlar. Ardından aracın yüzeyi özel bir temizlik solüsyonu ile temizlenir. Parçalar için uygun şekilde kesilen folyo, tecrübeli ekibimiz tarafından aracın yüzeyine uygulanır. Uygulama işlemi sona erdikten sonra kapı kolları, far ve stop grubu yeniden aracın üzerine monte edilir. Son kontrolleri yapıldıktan sonra araç sahibine yeniden temizlenerek teslim edilir.

Kullanılan Folyo Hava Şartlarına Dayanıklımıdır ?

Sönmez Araç Kaplama olarak kullandığımız malzeme ISO CE ve TSE gibi kalite kontrol standartlarının her birine sahip olup -50 dereceden +110 dereye kadar hiçbir şekilde değişiklik göstermeden dayanabilmektedir. Her türlü hava şartına tabi tutularak test edilmiş ve onaylanmıştır.

Uygulamada Ek Yapılıyor mu?

Araç kaplama uygulaması aynen boya gibi her parçanın tek tek bir bütün halinde kaplanması esasına dayanmaktadır. Kullanılan malzeme yüksek derecede esneme özelliği sayesinde her yüzeye esneyebilir ve yapışabilir. Uygulamalarımızda ek yeri yoktur. Örnek olarak kaput tek parça halinde kesilir ve tek parça halinde uygulanır. Ölçü olarak kullanılan malzeme araç kaplama için özel üretildiğinden sorunsuz bir şekilde ölçülendirilebilir.

Aracın Üzerinde Amblemler Nasıl Geri Takılıyor ?

Aracınız üzerindeki marka ve model belirten amblemler yapısına göre yapışkan ve vidalı olmak üzere 2 sınıftan oluşur. Vidalı sınıf aynı şekilde söküldüğü gibi yeniden vida yerlerine takılır. Yapışkanlı sınıf ise ısıtılıp sökülür ve uygulama bittikten sonra temizlenip yeniden ambleme göre kesilen çift taraflı bant ile yüzeye yapıştırılır.

Aracımı Kaplandıktan Kaç Gün Sonra Yıkatabilirim ?

Araç kaplama işlemi bittikten 1 gün sonra aracınızı yıkatabilirsiniz.